Uwielbiam czytać wykop xD….

Uwielbiam czytać wykop xD. Niemiecka motoryzacja upada wg wykopków xD. To nic, że Niemcy są pierwszym krajem pod względu eksportu samochodów. Przy czym eksport jest liczony tylko w samochodach, które zostały wyprodukowane w Niemczech i zostały sprzedane za granicę. Jeśli taki Volkswagen ma fabrykę w Polsce albo Meksyku to sprzedane samochody zaliczają się do eksportu Polski i Meksyku. Tak samo jeśli samochód jest wyprodukowany w Niemczech i sprzedany w Niemczech to się nie liczy do eksportu, co jest oczywiste.

Oczywiście oprócz producentów są również podwykonawcy. Największa firma pochodzi z jakiego kraju? Oczywiście Niemiec, ale są również inne.

1. Bosch – ok. 47 miliardów euro przychodów z produkcji części samochodowych
2. Continental – ok. 38 miliardów przychodów
3. ZF – ok. 36 miliardów
4. Mahle – ok. 12 miliardów
5. Schaeffler ok. 9 miliardów

Ogólnie cały segment automotive w Niemczech w 2020 roku miał przychody na poziomie 400 miliardów euro. W samych Niemczech. Jeśli VAG produkuje 4 miliony samochodów w Chinach to liczy się to do chińskego PKB.

https://www.statista.com/study/46576/manufacturing-automotive-industry-in-germany/

Mógłbym jeszcze napisać o przemyśle maszyn, robotów czy sprzęcie rolniczym, ale chyba byście się polaczki zesrali. Ale hurr durr niemiecka motoryzacja umiera XD

#motoryzacja #samochody #volkswagen #bmw #mercedes #bekazpodludzi #ekonomia